logo

بلاگ

شرکت شبکه ارتباطات وصال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و بطور خاص در زمینه ارتباطات صوتی و راه اندازی مراکز تماس (Call Center/Contact Center) و مراکز تلفن تحت شبکه (IP-PBX) از طریق تکنولوژی VOIP و بر اساس شبکه های نسل آینده NGN/IMS فعالیت می نماید .
info@vesal.net
support@vesal.net
021-75096000

خط تلفن اینترنتی

معرفی

معرفی

Customer Relationship Management یا مدیریت ارتباط با مشتریان در تعریف به معنای تمامی فرآیندها، تکنولوژی ها و منابع انسانی است که به جذب، توسعه و نگهداشت مشتریان کمک می کنند.

بر اساس تعریف بالا CRM تنها یک نرم افزار نیست!

به این معنا که اگر می خواهید CRM را موفقیت آمیز در شرکت خود پیاده سازی کنید باید علاوه بر به کارگیری نرم افزار، فرآیندهای مرتبط با مشتری را به درستی بچینید و فرهنگ استفاده از نرم افزار CRM را نیز در شرکت خود جا

مشتریان جدید جذب کنید، رابطه خود را با آنها گسترش دهید، از آنها به خوبی مراقبت کنید و آنها را مدت زمانی طولانی به عنوان مشتری حفظ نمایید.

CRM به شما کمک می کند رابطه با مشتریان فعلی را گسترش دهید و همچنین بتوانید مشتریان جدید جذب کرده و در نهایت از مشتریانتان به خوبی مراقبت کنید.

وظایف اصلی نرم افزارهای CRM :

یک پایگاه داده ای متمرکز برای اطلاعات سرنخ ها و مشتریان و تعاملات آنها با شرکت
خودکارسازی برخی از فرایندهای بازاریابی و فروش
منظم کردن، دقیق کردن و سریع کردن فرایندهای پیگیری
تحلیل و بررسی اثربخشی تبلیغات
بهبود همکاری تیمی در فروش
بهبود مهارت های فروش کارمندان فروش
امکان گروه بندی هوشمند روی اطلاعات سرنخ ها و مشتریان با توجه به تعاملات آنها

استفاده درست از CRM چه اثراتی روی کسب وکار شما خواهد گذاشت؟

اثرات استفاده درست از CRM باورنکردنی است، یک تحقیق نشان می دهد که استفاده از CRM :

میزان تبدیل سرنخ (زنگ خور، مراجع و…) به مشتری شما را ۳ برابر می کند ( یعنی اگر قبلا از ۱۰۰ نفری که در نمایشگاه به غرفه شما می آمدند ۱۰ نفر مشتری می شد با نرم افزار CRM این عدد تا ۳۰ نفر قابل افزایش است)
درآمد هر کارمند فروش را تا ۴۱ درصد افزایش می دهد
تکرار خرید مشتریان را تا ۲۷ درصد افزایش می دهد
هزینه های تبلیغات را تا ۲۳ درصد کاهش می دهد
چگونه با یک نرم افزار CRM ساده سالیانه حداقل ۵۰٫۱۰۰٫۰۰۰ تومان ذخیره کنیم

هدف CRM

هدف CRM

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ، شرکت ها را قادر می سازد تماس و ارتباطی را با مشتریان خود ایجاد کرده یا آن را به خوبی حفظ کنند.

در مرحله اول، این کار به شرکت ها اجازه می دهد شناخته شوند و محصولات و خدمات خود را نیز به مشتریان ارائه کنند. با اینحال، اولین کاربرد CRM برای وفاداری مشتریان است. با رشد فزاینده رقابت در میان شرکت ها، نگه داشتن مشتری و به دست آوردن یک مشتری وفادار بسیار مهم و پیچیده است.

علاوه بر این، مشتریان برای انتخاب شرکت ها ، محصولات و خدمات مورد نیاز خود ازاد هستند. در نتیجه، به دست آوردن مشتریان جدید برای یک شرکت بسیار هزینه بر از نگه داشتن مشتریان قدیمی و وفاداری آنها است.

علاوه بر موارد فوق، ۵ درصد نرخ افزایش وفاداری مشتری می تواند از ۲۵ تا ۱۰۰ درصد از متوسط مشتریان افزایش پیدا کند. همچنین وفاداری مشتریان ممکن است نام برند و شرکت را به خوبی پیشنهاد کند.

CRM به شرکت ها اجازه می دهد همیشه در کنار مشتریان خود حضور داشته باشند ، نیازهای آنان را بشناسند و در صورت امکان پیشنهادهایی را برای رفع این نیازها ارائه کنند.

علاوه بر این، مشتریانی که احساس می کنند شرکت برایشان راه حل ویژه و مخصوصی ارائه کرده است بیشتر از سایر افراد دوباره با شرکت ارتباط برقرار خواهند کرد. مدیریت ارتباط با مشتری، ابزاری است که می تواند کیفیت خدمات را نیز تضمین نماید.

پس از فروش محصولات یا خدمات، ممکن است یک ایده خوب بتواند یک بازدید کننده را به مشتری تبدیل کند. اگر بتوانید انتظارات مشتریان از محصولات و خدمات را درک کنید، قادر خواهید بود مشتریان بیشتری برای شرکت فراهم کنید.

این رویکرد شرکت ها را قادر می سازد مسائل فنی ، بازاریابی یا تکنیک فروش خود را به منظور مطابقت بهتر با انتظارات مشتری دوباره بررسی کنند. امروزه انواع مختلفی از ارتباط همچون رسانه های اجتماعی ابزاری خوب برای بحث، پرورش ارتباط با مشتری و اندازه گیری رضایت آنها هستند.

مزایا و معایب CRM

مزایا ومعایب CRM

مزایای استفاده از CRM
مزایای به کارگیری یک سی آر ام تجاری مناسب بسیار و متنوع است. اولا، این ابزار یک روش بسیار خوب برای توسعه و گسترش نمونه کارهای مشتریان است. با استفاده از چشم اندازها، بیشتر افرا علاقه مند فعالیت های شرکت ، محصولات و خدمات آن خواهند شد. این موضوع روشن است که اگر شرکت فرآیندی را برای به دست آوردن مشتری آغاز نکند، مشتری برای دریافت خدمات به سمت شرکت نمی اید مگر اینکه نیاز ضروری یا تجربه ویژه ای داشته باشد .
به طور طبیعی، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مزایای به دست آوردن مشتریان وفادار را برای شرکت ارائه می کند. همانطور که در بالا گفته شد، وفاداری کم هزینه تر از ایجاد مشتریان جدید است. علاوه بر این، شرکت می تواند کار خود را برای رسیدن به چشم اندازهای مناسب ترفیع دهد.
یک CRM خوب به همراه ابزارهای عالی، شرکت ها را مطمئن می سازد تا دید خوبی بر روی مشتریان و نیازهای آنان داشته باشند و بدانند در کجای بازار رقبا قرار دارند و چه کارهایی برای به دست اوردن مشتریان بیشتر انجام دهند.
استفاده از سی آر ام همچنین خلاقیت و بهره وری را تضمین می کند. از طریق ایجاد وفاداری در مشتری، شرکت ها زمان اندکی برای به دست آوردن مشتریان جدید و نگه داشتن مشتریان قدیمی صرف خواهند کرد.

معایب استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری
با اینحال، علی رغم مزایای زیادی که استفاده از CRM به همراه دارد، استفاده از آن می تواند معایبی نیز داشته باشد:
اولا انتخاب نامناسب و اشتباه یک ابزار می تواند کار را پیچیده تر کند.به همین خاطر باید به طور دقیقی نیازهای خود را بررسی کنید و ابزاری را متناسب با ساختارهای خود انتخاب نمایید.
به کارگیری CRM زیاد هم اسان نیست. توجه کافی بر روی انتخاب ابزارها باید معطوف گردد.